Board Members

Linda Andrews

Linda Andrews

Washington Greene Central Labor Council
Dr. Dave Atcheson

Dr. Dave Atcheson

Atcheson Oral Surgery LLC
Darlene Bigler

Darlene Bigler

Community Action Southwest
Polly Capots

Polly Capots

C3Controls
Amy Criss

Amy Criss

84 Lumber
David Dudo

David Dudo

Beemac Trucking
John Feraco

John Feraco

NOVA Chemicals Corporation
James Fitzgerald

James Fitzgerald

First Energy Corporation
John Goberish

John Goberish

Community College of Beaver County
Sheila Gombita

Sheila Gombita

Washington Rides
Katie Hager

Katie Hager

DMI, Inc.
Linda Hall

Linda Hall

Beaver County Office on Aging
Gregory Hojdila

Gregory Hojdila

IBEW 712
Mark Krupa

Mark Krupa

Greene County CTC
John Lackovic

John Lackovic

World Kitchen, LLC

Amanda Laucher

Amanda Laucher

Mined Minds
Jeff Marshall

Jeff Marshall

Greene County Chief Clerk
Rick Okraszewski

Rick Okraszewski

Greater PA Regional Council of Carpenters Training Center
Darla Openbrier

Darla Openbrier

Bureau of Vocational Rehabilitation
James Palmer

James Palmer

Beaver County Corporation Economic Development
Stephanie Paluda

Stephanie Paluda

EQT Corporation
Donna Ramusivich

Donna Ramusivich

Mon Valley Hospital
Paul Rockage

Paul Rockage

McCarl’s, Inc.
Dave Rodgers

Dave Rodgers

All Clad Metalcrafters
Frank Staszko

Frank Staszko

PA Dept of Labor
Lew Villotti

Lew Villotti

Southwestern PA Commission
Terry Wiltrout

Terry Wiltrout

Washington Health Systems Greene
Brian Yaworsky

Brian Yaworsky

Housing Authority of Beaver County
Laurel Ziemba

Laurel Ziemba

Range Resources

Committee Members

Executive Committee

Terry Wiltrout

Terry Wiltrout

Chairman
John Feraco

John Feraco

1st Vice-Chairperson
Laurel Ziemba

Laurel Ziemba

2nd Vice-Chairperson
Linda Andrews

Linda Andrews

Treasurer
Stephanie Paluda

Stephanie Paluda

Secretary

Fiscal Committee

Commissioner Archie Trader

Commissioner Archie Trader

Commissioner Daniel Camp III

Commissioner Daniel Camp III

Commissioner Harlan Shober

Commissioner Harlan Shober

Linda Andrews

Linda Andrews

James Palmer

James Palmer

Fiscal Committee Vice Chairman
Jeff Marshall

Jeff Marshall

Ami Gatts

Director WDB

Business Development/PA CareerLink Committee

Amy Criss

Amy Criss

John Feraco

John Feraco

John Goberish

John Goberish

Amanda Laucher

Amanda Laucher

Rick Okraszewski

Rick Okraszewski

Stephanie Paluda

Stephanie Paluda

Dave Rodgers

Dave Rodgers

Frank Stazsko

Frank Stazsko

Laurel Ziemba

Laurel Ziemba

Youth Council

Linda Andrews

Linda Andrews

Dr. David Atcheson

Dr. David Atcheson

James Fitzgerald

James Fitzgerald

Jeff Marshall

Jeff Marshall

Darla Openbrier

Darla Openbrier

Terry Wiltrout

Terry Wiltrout

Quality Assurance Committee

Darlene Bigler

Darlene Bigler

Polly Capots

Polly Capots

David Dudo

David Dudo

Sheila Gombita

Sheila Gombita

Linda Hall

Linda Hall

Greg Hojdila

Greg Hojdila

Donna Ramusivich

Donna Ramusivich

Deb Killmeyer

CCAC (non-member)

Brian Hannon

CCAC (non-member)